Fotowoltaika dla domu

Każdego miesiąca przybywa w Polsce oraz na świecie osób, które decydują się na przejście na odnawialne źródła energii w swoim domu. Od lat obserwujemy stały wzrost zainteresowania fotowoltaiką, której pozycja na rynku cały czas się oprawia. Panele słoneczne montowane są na dachach domów jednorodzinnych, kościołów, bloków, a nawet wielu budynków użyteczności publicznej. Tego typu instalacje wybierają już osoby we wszystkich miastach w Polsce, od Krakowa, przez Częstochowę, aż po Helu.

Najpopularniejsze instalacje fotowoltaiczne w Częstochowie

Stale wzrastające ceny prądu sprawiają, że fotowoltaika dla domu jednorodzinnego staje się coraz częstszym wyborem na terenie całej Polski. Tego typu instalacje składają się z wielu różnych urządzeń, z których najważniejsza role pełni inwerter oraz dobrej jakości moduły monokrystaliczne. Rolę półprzewodników pełnią w nich kryształy krzemowe, w których zjawisko fotowoltaiczne zachodzi w skutek padania promieni słonecznych. W tym procesie generowany jest prąd stały, który trafia następnie do falownika i zmieniany jest w prąd zmienny.

Wykorzystanie energii słonecznej

Wytwarzana przez panele słoneczne energia zasila instalację domową, a jej nadmiar wysyłany jest poprzez licznik dwukierunkowy do sieci dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać ją w okresie zmniejszonej wydajności zamontowanego systemu. To między innymi z tego powodu instalacje te są wybierane przez coraz większą ilość właścicieli budynków jednorodzinnych zarówno na terenie Częstochowy, jak i całej Polski.

Jak wybrać instalacje do domu jednorodzinnego?

Dobierając instalację fotowoltaiczną dla domu powinniśmy kierować się kilkoma różnymi przesłankami, z których niewątpliwie najważniejszy jest dobór mocy i jakość stosowanych komponentów. Najlepszym rozwiązaniem jest takie dobranie fotowoltaiki, by zapewnić sobie odpowiednią ilość energii do zasilenia całego gospodarstwa jednorodzinnego. Statystyczne średnie zapotrzebowanie w energię elektryczną domów jednorodzinnych w Polsce to około 4000 kWh rocznie. Każda częstochowska rodzina potrzebuje zatem systemu o mocy około 5 kWh, aby zasilić wszystkie potrzebne urządzenia.

Rosnąca konkurencja wśród rozwiązań dla częstochowskich budynków jednorodzinnych

Ceny poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznych stale rosną. Wynika to z rozwijającej się technologii fotowoltaicznej oraz coraz bardziej wydajnych modułów. Ciągle ewoluująca technologia paneli słonecznych sprawia, że nawet odrobinę starsze modele tracą na wartości, nadal pozostając w pełni sprawne. Poszczególne firmy oferują montaż systemów na dachach domów jednorodzinnych w Częstochowie i nie tylko w konkurencyjnych cenach. Zawsze warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość usługi oraz komponentów, gdyż to one sprawią , że będziemy korzystali z urządzeń dłużej bądź krócej.

Co jeszcze sprawia, że mieszkańcy Częstochowy decydują się na instalacje fotowoltaiczne?

Oprócz zalet samych instalacji fotowoltaicznych, do wyboru paneli słonecznych mogą popchnąć nas jednak również wady tradycyjnych rozwiązań. Podstawową z nich jest ciągłe zwiększanie się cen energii elektrycznej pobieranej z sieci. Dotyka ono właścicieli domków jednorodzinnych, mieszkań, biur i wszystkich innych nieruchomości zarówno w Częstochowie, jak i reszcie kraju. Inwestycja w odnawialne źródła energii zwraca się już po kilku latach, dzięki uldze termomodernizacyjnej oraz dofinansowaniu, przez co jest rozwiązaniem znacznie bardziej korzystnym.
Jeżeli interesuje Państwa temat paneli słonecznych i chcieliby się Państwo dowiedzieć czegoś więcej na ich temat, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Jeżeli interesuje Państwa temat panel słonecznych i cheiliby się Państwo dowiedzieć czegoś więcej na ich temat, zapraszamy do kontaktu.
Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Ceny prądu rosną, a wraz z nim – Twoje rachunki za energię elektryczną.

Obniżymy Twoje rachunki nawet o 90 %


Nierealne? Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się już dziś !