Fotowoltaika dla rolnika

Każdy rodzaj działalności wymaga określonych nakładów finansowych przeznaczonych na energię elektryczną. W przypadku gospodarstw rolnych w okolicy Częstochowy jest to nawet do 20% całkowitych ponoszonych kosztów. Wysoki stopień zmechanizowania sprawił, że tego rodzaju działalność wykorzystuje znaczną ilość energochłonnych maszyn.
Należy zatem zadbać o to, by prąd pozyskiwany był w tani i naturalny sposób. Dlatego właśnie doskonałym rozwiązaniem okazują się instalacje fotowoltaiczne, w których specjalne panele wykorzystują promienie słoneczne do produkcji energii.

Jak działają proponowane systemy?

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa pobierają energię poprzez panele słoneczne, w których zostaje ona zmieniona w prąd stały, a następnie zmienny. Dzięki ich stałej pracy możemy znacznie zaoszczędzić, sprawiając, że gospodarstwo będzie posiadało względną niezależność energetyczną. Dzięki tego typu działaniom mocno obniżą się koszty wykorzystywania różnego rodzaju maszyn, potrzebnych w pracach w polu bądź przy zwierzętach. Z systemami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, każdy częstochowski rolnik będzie mógł powiększyć swoje przychody.

Panele słoneczne to doskonałe rozwiązanie energetyczne

Aby w pełni zrozumieć zalety instalacji fotowoltaicznych, warto zastanowić się jak znaczną rolę mogą pełnić panele słoneczne w gospodarstwie rolnym. Wytwarzana w nich energia może być wykorzystywana nawet przez cały rok.
Nieużywaną nadwyżkę wysłać możemy do sieci i zasilić nią inne częstochowskie domy i biznesy. Według badań około 80% wyprodukowanych nadwyżek wróci do gospodarstwa w czasie zimy bądź wieczorami, kiedy promienie słoneczne nie docierają do paneli i nie są przez to wytwarzane nowe dawki prądu.

Rosnące ceny za prąd z sieci

Fotowoltaika dla rolnika jest także doskonałym zabezpieczeniem przed stale wzrastającymi cenami za prąd. Szacuje się, że możliwe jest odliczenie nawet 25% wartości paneli słonecznych i ich instalacji od podatku. Ulga inwestycyjna przyznawana jest jednak dopiero po zakończeniu całej inwestycji. Nie jest to jednak bariera dla gospodarstw w okolicy Częstochowy oraz w całym kraju. Montaż tego typu systemów jest niezwykle opłacalny i warto zainteresować się nim już od samego początku.

Zapraszamy do kontaktu z naszą częstochowską firmą

Instalacje fotowoltaiczne w rolnictwie zwracają się w około 7-8 lat i zaczynają generować znaczne zyski. Z paneli słonecznych korzysta coraz więcej gospodarstw zarówno w okolicach Częstochowy, jak i w całym kraju. Do ich używania zapraszamy też Państwa i oferujemy możliwość kontaktu w razie jakichkolwiek pytań. Chętnie odpowiemy na każde z nich.

Ceny prądu rosną, a wraz z nim – Twoje rachunki za energię elektryczną.

Obniżymy Twoje rachunki nawet o 90 %


Nierealne? Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się już dziś !